با تلاش متخصصین نیروگاه ری محقق شد؛

واحد گازی شماره ۱۷ نیروگاه ری به مدار تولید بازگشت

تعمیرات اساسی واحد گازی ۲۵ مگاواتی شماره ۱۷ نیروگاه ری به عنوان آخرین واحد تعمیراتی به پایان رسید و آمادگی این واحد برای تولید انرژی به شبکه سراسری برق کشور اعلام شد.

مهدی تاجیک، معاونت مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه ری با اعلام این خبر افزود: واحد گازی ۲۵ مگاواتی شماره۱۷ نیروگاه ری پس از انجام تعمیرات اساسی به شبکه سراسری برق کشور پیوست. این واحد که طبق برنامه زمانبندی و با هماهنگی مرکز کنترل شبکه برق ایران به منظور حفظ آمادگی و تولید پایدار انرژی از ابتدای دی ماه از مدار خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات اساسی و بازدید های دوره ای، به عنوان آخرین واحد تعمیراتی دوباره به مدار تولید بازگشت و آمادگی این واحد برای تولید انرژی به شبکه سراسری برق کشور اعلام شد.

تاجیک عنوان کرد، در طول تعمیرات اساسی و بازدید واحد شماره ۱۷ هیتاچی که ۵۵ روز به طول انجامید و توسط متخصصان توانمند نیروگاه ری انجام شد، اقداماتی از قبیل تعمیر اساسی و تعویض روتور ژنراتور، تعویض پره های ثابت توربین، انجام تست های مربوط به ژنراتور، بازدید گیربکس، بازدید و تعویض یاتاقان های ژورنال و تراست، انجام تست های غیر مخرب، دمونتاژ و تعویض قطعات محفظه احتراق، هم محور کردن واحد و … صورت پذیرفت.

تاجیک عنوان کرد، با اتمام تعمیرات پیشگیرانه این واحد، تعمیرات برنامه ریزی شده این نیروگاه در سال ۱۴۰۱ به پایان رسید. که به لحاظ تعداد و زمان، رکوردی بی سابقه محسوب می شود.